advertise
  • ساعات کاری: از شنبه تا پنج شنبه ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰
  • شماره تماس : ۰۴۱۳۴۳۲۱۸۲۹

مضرات پخش غذای نذری با استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

غذای نذری را در ظروف پلاستیکی یکبار مصرف توزیع نکنید

به گزارش دیبا خبر، دکتر حسن براتی زاده، مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی و بهداشتی معاونت غذا وداروی خراسان شمالی در این خصوص بیان کرد : با توجه به فرارسیدن ماه مبارک و پر فیض رمضان و استقبال مردم از حلیم ، آش و ..متاسفانه عرضه این مواد غذایی به صورت داغ در ظروف پلاستیکی یک بار مصرف که مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست، صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه این اقدام تهدید سلامت روزه داران را به دنبال دارد ، تصریح کرد : شهروندان برای تهیه این مواد غذایی از ظروف شخصی آشپزخانه یا ظروف یکبار مصرف مورد تایید سازمان غذا و دارو استفاده کنند و همچنین در جهت حفظ سلامت خود از مراکز عرضه دارای مجوز بهداشتی خرید خود را انجام دهند.
گرچه متأسفانه باید اعتراف کرد، ظروف پلاستیکی جایگاه ویژه‌ای در زندگی ما دارند و حذف آن‌ها تقریبا غیر ممکن است. در حال حاضر ایران یکی از ده کشور اول دنیا در استفاده از ظروف یک‌بار مصرف است و این محصولات خطرناک تقریبا دارای بازار صد درصدی در کشور هستند و این امر به معنی زنگ خطر سلامتی مردم است. و این در شرایطی است که می توان ظروف آلومینیومی را جایگزین ظروف یکبار مصرف فوم کرد. همانطور که می دانید، کشور ما از ظرفیت بالایی در تهیه مواد اولیه در تولید ظروف آلومینیومی برخوردار است و کافی است با تغییر الگوی مصرف خانواده‌ها و وضع قوانین محدود کننده، این ظروف را جایگزین ظروف پلاستیکی کرد.
مدیر عامل شرکت آلوم پیمان که نخستین تولید کننده ظروف یکبار مصرف آلمینیومی در شمالغرب کشور محسوب می شود، در رابطه با استفاده مردم از ظروف فوم می گوید: امروزه متاسفانه استفاده از ظروف پلاستیکی در رستوران ها، مراکز طبخ غذا، آبمیوه فروشی ها، بستنی فروشی‌ها، پیتزافروشی‌ها، سلف سرویس ادارات و دانشگاه‌ها و حتی میهمانی‌های خانگی بسیار متداول شده است و بسیاری ترجیح می‌دهند هنگام پخش غذای نذری و در مراسم های مختلف از این ظروف کم دردسر استفاده کنند و نه تنها این ظروف برای سرو چای یا غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه از آن ها جهت بسته بندی مواد غذایی به خصوص لبنیات مانند ماست و پنیر و همچنین بطری‌های آب معدنی استفاده می شود.
کمال کشاورزی، استحکام این ظروف و حفظ شکل ظاهری خود به هنگام پخت و پز و ماندگاری طولانی مدت مواد غذایی با حفظ کیفیت اصلی را از دیگر مزایای استفاده از ظروف آلمینیومی دانسته و می افزاید: بسته بندی راحت، قابلیت قرار دادن در فریزر، حمل ونقل آسان و امکان شستشو و استفاده مجدد از آن را از دیگر محاسن این ظروف عنوان می کند.


آلوم پیمان

استفاده از ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

وی با بیان اینکه ظروف یکبار مصرف آلومینیومی مانع از فاسد شدن مواد غذایی در محیط های آلوده است و سطوح این ظروف اجازه رشد و پرورش باکتری و سایر میکرو ارگانیسم ها را نمی دهد، آن را جنسی ایده آل برای بسته بندی مواد غذایی می داند.
کشاورزی ادامه می دهد: بر خلاف تصور مردم، ظروف گیاهی نیز دارای ترکیبات شیمیایی هستند و در برابر حرارت واکنش شیمیایی نشان می دهند. هم چنین موجب تغییر طعم و بوی مواد آشامیدنی و خوردنی می شوند، اما آلومینیوم بطور کامل خنثی است و هیچ واکنشی با مواد غذایی ندارد و هیچ گونه طعم، بو و مزه ای به مواد غذایی نمی دهد.
وی خاطر نشان می کند: ظروف یکبار مصرف آلومینیومی سبک و کم حجم هستند و به دلیل محکم بودن بسته بندی ظروف تولیدی آلوم پیمان و حمل و نقل آسان، محصولی بسیار مناسب جهت بسته بندی مواد غذایی در هتل ها، رستوران ها و آشپزخانه ها و مواردی مشابه محسوب می‌شوند.
Tags: aloompeyman, aluminuim, container, آلوم, آلومینیوم, زر ورق, ظروف آلومینیومی, ظروف پلاستیکی, غذای گرم, فوم, فویل آلومینیومی, نذری, پلاستیکی